Chceš se k nám přidat?
Zaregistruj se v Buddy IS!

Do Buddy Systemu

Co to obnáší | Jak se přihlásit | Co je náplní | Koho hledáme


Naše škola je velká a občas je těžké se někam zařadit a najít lidi, kteří mají stejné zájmy. V Buddy Systemu ti to půjde o hodně líp!!

Abychom si hned na začátku ujasnili pojmy – člen Buddy Systemu není to samé co buddiek. Pokud chceš být buddiekem, tj. chceš se starat o zahraničního studenta a chodit s ním pařit na N2N, je pro tebe určená nabídka Do Buddy Programu. Pokud ale chceš být aktivní trošku víc, chceš vědět, kdo stojí za vší touhle prací, být součástí a užívat si pořádně studentský život, tak pak jsi tady správně.

Členem Buddy Systemu se může stát kdokoli, kdo projeví zájem a bude přijat za člena. Není nutné, aby šlo o studenty VŠE či jiné univerzity nebo už pracující aktivní zájemce. A je také jedno, jestli jste v prváku nebo skoro inženýr, vítáni jsou všichni.

Cílem procesu je pořádání kulturních, vzdělávacíh a sportovních aktivit, které mají jednu věc společnou – v hlavní roli je zahraniční student, který se prostřednictvím aktivit Buddy Systemu zapojuje do místní komunity a který ze své vlastní iniciativy a bez nároku na honorář pomáhá českým studentům ale třeba i sociálně slabším.

Mezi nejznámější aktivity patří pravidelné přednášky Country Presentations na VŠE a jazyková setkání Buddy Café Lingea pořádané pro české studenty, hodiny angličtiny Wanna Talk pro děti z dětských domovů, fotbalový turnaj s uprchlíky, Erasmus in Schools – návštěvy základních a středních škol i divadelní vystoupení ve školkách a v neposlední řadě Free Hugs pořádané v centru Prahy.


 

Co obnáší být členem Buddy Systemu?

Víc práce, víc zodpovědnosti a ještě mnohem víc nových přátel, srandy a nezapomenutelných zážitků. Jsme nezisková organizace, takže penízky za svou práci čekat nemůžeš, ale nabízíme zázemí v Rajské budově, možnost účastnit se akcí určených jen pro naše členy (Buddy Weekend, bowling, VIP parties, …), neuvěřitelné zážitky, uplatnění tvých schopností, profesionální růst…atd. atd. atd.

Práce pro Buddy System zabere právě tolik času, kolik mu budeš chtít věnovat. Může to být 15, 10 hodin týdně nebo pár hodin za semestr, je to na vzájemné domluvě. Jsme všichni studenti a všichni víme, jak to s tím časem je, hlavně o zkouškovém.


Nahoru

Jak se přihlásit?

Jednoduše 😉 Stáhni si a vyplň náš dotazník (22,5kB) a pošli ho našemu HR (lidské zdroje) na e-mailovou adresu people@buddysystem.cz.


Nahoru

Co je náplní jednotlivých procesů Buddy Systemu?

Activities

Activities je proces, který má na starost výlety, sportovní akce a tématické party. Snažíme se, aby každý semestr byl pestrý a nabídnul něco nového pro přijíždějící zahraniční studenty, ale i pro jejich buddíky. Máme i zavedené akce, které nesmí chybět v žádném semestru, což jsou zejména Beer rally a Boat party.

Buddy Program (BP) 

Klíčovou aktivitou tohoto procesu je, jak již název napovídá, organizace Buddy Programu, tedy párování českých a zahraničních buddieků, a všech činností s tím spojených. Zájemci se toho více o Buddy Programu mohou dozvědět na Infoschůzkách, které pořádáme každý semestr. Také připravujeme Dny partnerských univerzit, kde zahraniční i čeští studenti prezentují své zkušenosti z partnerských univerzit VŠE. A staráme se i o sklad na Jarově, kde zahraniční studenti mohou „recyklovat“ své nádobí a přenechat ho budoucím generacím.

Exchange+ 

Cílem procesu je pořádání kulturních, vzdělávacíh a sportovních aktivit, které mají jednu věc společnou – v hlavní roli je zahraniční student, který se prostřednictvím aktivit Buddy Systemu zapojuje do místní komunity a který ze své vlastní iniciativy a bez nároku na honorář pomáhá českým studentům ale třeba i sociálně slabším.

Mezi nejznámější aktivity patří pravidelné přednášky Country Presentations na VŠE a jazyková setkání Buddy Café Lingea pořádané pro české studenty, hodiny angličtiny Wanna Talk pro děti z dětských domovů, fotbalový turnaj s uprchlíky, Erasmus in Schools – návštěvy základních a středních škol i divadelní vystoupení ve školkách a v neposlední řadě Free Hugs pořádané v centru Prahy.

Fundraising (FR)

Cílem Fundraisingu je zajišťovat finanční i nefinanční prostředky na podporu činností Buddy Systemu. Hlavní náplní je: získávání nových partnerů a péče o ty stávající tak, aby spolupráce přinášela spokojenost na obou stranách, podpora činností Buddy Systemu, např. časopisu Buddy UP, N2N párty, zajišťování a rozšiřování zvýhodnění vlastníků ESN karet (slevy pro zahraniční studenty).

Human Resources (HR) 

Hlavním úkolem HR týmu je řízení a rozvoj lidského kapitálu v podobě současných členů Buddy Systemu, případných zájemců o členství a nováčků, stejně tak jako odcházejících členů a Alumni. Pokud se student rozhodne stát se členem Buddy Systemu, jeho první kontakt bude právě se členy HR. Pokud se stávající člen rozhodne z Buddy Systému odejít, jeho poslední kontakt bude opět s HR. A všichni ostatní se kontaktu s HR také nevyhnou, HR pro ně připravuje teambuildingové a jiné akce a v neposlední řadě posílá přáníčka k narozeninám :-)

International Relations (IR)

IR je proces, který spolupracuje se spřátelenými sekcemi v Krakově a Drážďanech. Našim zahraničním studentům nabízíme víkendové výlety do těchto měst a zároveň připravujeme víkendy v Praze pro studenty Krakovské a Drážďanské univerzity. Souvisí s tím např. tvorba programu výletu, rezervace hostelu, prohlídka Prahy i večerní party. Náš proces také pořádá teambuildingové akce pro Buddy System, ISC CVUT a ESN VSCHT.

Information Technologies (IT)

Buddy System IT tým je na světě proto, abyste si mohli vyhledávat profily svých i cizích Buddieků v databázi, aby bylo možné vás se zahraničními studenty párovat, abyste věděli, kde se bude konat příští Nation2Nation nebo na jaké akce se můžete registrovat. Zkrátka a dobře jsme nárazník mezi organizátory v Buddy Systemu a těma zlejma….kompjůtrama:-)

Nation2Nation (N2N)

Snad každý student VŠE v Praze už někdy slyšel o párty Nation2Nation, kterou Buddy System pořádá každé úterý pro zahraniční i místní studenty. Proces N2N se zabývá organizací těchto akcí, stejně jako dalších aktivit, které probíhají během party, jako například soutěžěmi o nejlepší fotky, nejlepší tanečníky a další.

Public Relations (PR)

Proces PR v Buddy Systemu zabezpečuje jak grafickou část, tak tiskovou část komunikace naší organizace. Navrhujeme plakáty na akce (např. Nation2Nation, Café Lingea či Infoschůzky) a zajišťujeme jejich vyvěšování na nástěnkách Buddy Systemu. Sami zpracováváme návrhy PR předmětů, které poté objednáváme. Spravujeme obsah webu a umisťujeme tam aktualizace. Posíláme aktuality na VŠE web či na plazmy na VŠE a zajišťujeme korektury veškerých materiálů organizace. Píšeme články na náš blog, posíláme každý týden Buddynews zahraničním studentům a jejich buddiekům, a od ZS 2009 vydáváme vlastní časopis Buddy UP. Veškeré aktivity směřujeme k cíli budovat dobrou image Buddy Systemu a také celkové Corporate Identity naší organizace.

Správa

Správa pečuje o to, aby se ostatní členové Buddy Systemu cítili v našem kanclu dobře, nic jim nescházelo a aby jim čas strávený u nás v kanclu příjemně utekl :) Dále náš proces zajišťuje, aby v kanclu nechyběly kancelářské potřeby a dbáme na pořádek (bez nás by tam asi brzy nebylo k hnutí – haha pozn. redakce 😀 ). Ale co je opravdu velmi důležitou náplní naší práce? Správa se stará o administrativní chod celé organizace, který se z největší části skládá z vedení účetnictví. Náš proces zpracovává vyúčtování akcí, které BS pro zahraniční studenty pořádá (ať už v České republice či v zahraničí). Všichni členové našeho procesu se podílí na přípravě podkladů pro podávání daňového přiznání  k dani z příjmu právnických osob a k dani z přidané hodnoty spolu s vedením všech náležitých dokumentů spojených s finančním řízením organizace. Co z toho vyplývá? Náš proces je ta SPRÁVNÁ volba pro ty, kteří chtějí uplatnit vědomosti získané na VŠE v praxi a zároveň si chtějí obohatit svůj studentský život o nové české či zahraniční přátele 😉 No, není to úžasné? Samozřejmě, že je :)


Nahoru

Koho právě hledáme?

Momentálně hledáme nové členy do do IT a E+. Pokud se chceš stát součástí organizace, chceš sdílet nadšení pro společnou věc, neváhej a přihlaš se!

buddy_logo esnvse_logo
To Top Page