Chceš se k nám přidat?
Zaregistruj se v Buddy IS!

International Week Prague

International Week je typ výměnného pobytu určeného pro studenty ekonomických škol. Do tohoto projektu jsou zapojeni nejen samotní studenti, ale také studentské organizace a oddělení zahraničních styků jednotlivých univerzit po celé Evropě a Asii. A ESN VŠE Praha – Buddy System patří mezi ně. Poprvé byl IW v Praze organizován v roce 2006.

Cílem projektu je ukázat zahraničním studentům během jednoho týdne to nejlepší z České republiky. Tomuto cíli jsou přizpůsobeny i jednotlivé součásti programu. V minulých letech měli zahraniční studenti možnost navštívit během IW především významné historické památky, součástí programu byla prohlídka významných českých měst a zajímavých expozic v muzeích. Během tohoto týdne se studenti účastní řady aktivit, díky nimž se seznámí s městem, místní kulturou a obchodním životem, univerzitou a dalšími studenty.

Účastníky projektu jsou zahraniční studenti z 24 prestižních univerzit především ekonomického směru. Tyto univerzity se nachází nejen v Evropě, ale i v Číně, Japonsku, Indonésii, Izraeli a Turecku. Mezi evropské pořadatele IW patří jak sousední země (Německo, Polsko a Rakousko) tak i vzdálenější státy (Švédsko, Finsko, Estonsko, Dánsko, Španělsko a další).

International Week je tak nejen úžasnou příležitostí pro setkání studentů z odlišných kultur, ale také pro výměnu informací hlavně z oblasti ekonomiky.

Více informací na http://iwprague.vse.cz

    

buddy_logo esnvse_logo
To Top Page